Dušan Randýsek - Arctic Cat Wildcat

Dušan Randýsek, loňský vicemistr Evropy v terénních soutěžích Baja ve třídě UTV, mistr republiky v offroadmaratonech a trojnásobný účastník Rallye Dakar v kategorii motocyklů získal další úspěchy na revolučním americkém stroji Arctic Cat Wildcat 1000i. S tímto strojem získal například první místo v africké pouštní Intercontinental Rally v kategorii strojů UTV, přičemž v absolutním pořadí - tedy společně se všemi automobily - skončil na vynikajícím devátém místě.

Intercontinental Rally startovala ve španělské Almerii a končila v senegalském Dakaru. Nesmírně těžká trať zavedla stroje i posádky na skalnaté stezky pohoří Atlas, do prašných saharských pist i hlubokých písečných dun. Celých náročných 5500 kilometrů obstál Arctic Cat Wildcat 1000i skvělým způsobem. Závodní Arctic Cat Wildcat 1000i Dušana Randýska má všechna kola poháněna naprosto sériovým dvouválcovým motorem a bez paliva váží pouhých 750 kilogramů.

Dušan Randýsek ke stroji Arctic Cat Wildcat 1000i: „Tento stroj má naprosto vynikající odpružení a velmi příjemně řešený posez. Díky tomu se mi i dlouhé etapy jely v relativní pohodě a sám jsem byl překvapený, že jsem nebyl z ježdění příliš fyzicky unavený. Stroj se také velmi dobře ovládá a v zatáčkách bezpečně sedí. Můj výsledek v rally měl ohlas i u soupeřů, kteří se ale nejvíc divili, když se dozvěděli, že v nákladech na závodění jsme s tímto strojem zhruba na jedné třetině oproti jejich technice.